Wyślij
Udostępnij:
 
 

Patecki twierdzi, że nie będzie dobrej zmiany i zadaje trudne pytania

Źródło: KL, Porozumienie Rezydentów
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 08.12.2016
 
 
- W najbliższym czasie nie będzie dobrej zmiany. Zdałem sobie sprawę z tego, że jedyną ewentualnością dla lekarza na normalne życie jest emigracja. Podjąłem więc kroki w tym kierunku. Uczę się kolejnego języka – stwierdził Damian Patecki, przewodniczący Porozumienia Rezydentów. I napisał krótkie listy do najważniejszych osób w kraju. - Dłuższe i tak niestety nie były czytane – przyznał.
Damian Patecki napisał cztery listy skierowane do najważniejszych polityków. Poniżej prezentuje ich treść:
- Szanowny Panie Premierze Morawiecki, czy pensje lekarzy po studiach w wysokości płacy minimalnej (2007 złotych brutto) i dla lekarzy w trakcie specjalizacji wynoszące 3170 złotych brutto są elementem Planu Morawieckiego? Czy w ten sposób możemy budować silną i innowacyjną gospodarkę opartą o wysoko wykwalifikowany kapitał ludzki?

Szanowny Panie Ministrze Radziwiłł, w 2006 roku postulował Pan Minister wynagrodzenie dla lekarzy w trakcie specjalizacji w wysokości dwóch średnich krajowych. W 2009 roku lekarz rezydent zarabiał 100 procent średniej krajowej. W roku 2017 będzie zarabiać już tylko 70 procent średniej krajowej. Czy zamierza Pan Minister zmienić ten stan rzeczy? Podczas rozmów z nami mówił Pan Minister o potrzebie systemowego uregulowania wynagrodzeń w ochronie zdrowia. Czy Ministerstwo Zdrowia odstąpiło od tego projektu?

Szanowny Panie Prezesie Kaczyński, w 2013 roku w Turku podczas spotkania z wyborcami mówił Pan Premier o potrzebie należytego wynagradzania lekarza. Obecnie lekarz po studiach zarabia 2000 złotych brutto, a lekarz w trakcie specjalizacji 3170 złotych brutto. Kiedy doczekamy się dobrej zmiany w ochronie zdrowia?

Szanowna Pani Premier, kiedy zostanie zrealizowana obietnica z expose mówiąca o satysfakcjonujących wynagrodzeniach dla lekarzy? Czy uposażenia wynoszące 2000 złotych brutto dla lekarza po studiach i 3170 złotych brutto dla lekarza w trakcie specjalizacji można uznać za odpowiednie?

Przeczytaj również: "Patecki i Biliński do Kaczyńskiego: Chcemy uwolnić spod pręgierza ludzi realnie przyczyniających się do rozwoju kraju" i "Powszechny lincz".
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.