Wyślij
Udostępnij:
 
 
Paweł Kukiz: Koncerny trzeba karać za powikłania poszczepienne
Źródło: KL, RMF FM, Polska Agencja Prasowa
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 14.09.2018
 
 
- Powinniśmy karać finansowo wszystkie korporacje, których szczepionki doprowadziły do powikłań - przyznaje Paweł Kukiz, lider Kukiz'15. Polityk podkreśla, że jest zwolennikiem rzeczowej dyskusji na temat szczepionek.
- Posłowie Kukiz'15 wspólnie z kilkoma organizacjami pozarządowymi przygotowują projekt zmian w ustawie o prawach pacjenta i rzecznika praw pacjenta, który wymusza na koncernach odpowiedzialność za powikłania poszczepienne. Ustawa ma na celu powstanie funduszu odszkodowawczego tak, aby osoby, które zaszczepią dzieci na szczepienia obowiązkowe, a jednocześnie u dzieci wystąpią powikłania poszczepienne, w bardzo łatwy sposób dostały odszkodowanie za powstałe szkody - informuje Polska Agencja Prasowa, a RMF FM cytuje Kukiza, który zapytany, czy jest za obowiązkowymi szczepieniami, czy za zniesieniem obowiązku, odpowiada: - Jestem zwolennikiem rzeczowej dyskusji na ten temat. Nie jestem za tym, czy za tamtym. Ja się na tym nie znam. Nie jestem ani Kaczyński, ani Tusk, którzy mówią "tak, wszyscy mamy się szczepić" albo "nie, nie mamy się szczepić"

Kukiz wskazuje, że jego ugrupowanie umożliwia dyskusję na różne, kontrowersyjne tematy, między innymi dotyczące szczepień. - Należy karać finansowo wszystkie korporacje, których szczepionki doprowadziły do powikłań - podsumowuje Kukiz.x

Przeczytaj także: "Skandal wokół wadliwych chińskich szczepionek coraz większy" i "Grzesiowski: Rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o szczepieniach powinno być karane".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe