Pierwsza prywatna poradnia genetyczna w Warszawie

Udostępnij:
Genomed Sp. z o.o. otworzyła pierwszą w Warszawie prywatną poradnię genetyczną. Dzięki usługom poradni, pacjenci z całej Polski będą mogli skorzystać z rad i zaleceń lekarza genetyka, zarówno przed, jak i po wykonaniu badań genetycznych.
- W poradni pracują lekarze ze specjalizacją w dziedzinie genetyki klinicznej. Wizyta w poradni będzie więc doskonałą okazją do zadania wszelkich pytań dotyczących chorób uwarunkowanych genetycznie. Wysoko wykwalifikowani specjaliści udzielą informacji o sposobach dziedziczenia chorób genetycznych, a także ocenią ryzyko powtórzenia podobnych problemów u potomstwa pacjenta czy jego krewnych. Ważnym elementem poradnictwa jest uzmysłowienie pacjentowi znaczenia wykonywanego badania
i jego konsekwencji dla niego i jego rodziny. Lekarz wyjaśni również znaczenie wykrytych mutacji dla funkcjonowania organizmu, przebiegu choroby czy możliwości terapeutycznych. Diagnoza, określenie predyspozycji do zachorowania, profilaktyka oraz optymalizacja leczenia to główne priorytety badań nad ludzkim kodem genetycznym – mówi dr Jakub Klapecki, szef poradni.

Z usług poradni będzie mógł skorzystać każdy, kto sądzi, że u niego lub rodziny występuje choroba genetyczna lub predyspozycja do jej wystąpienia. Także osoba, która wykonała już badanie genetyczne, ale nie wie, jakie jest jego znaczenie. Szczególnego znaczenia nabiera fakt, że takie badania stają się coraz bardziej powszechne. Na przykład w niektórych stanach USA oferuje się diagnostykę genetyczną parom przed zawarciem małżeństwa i podjęciem decyzji o potomstwie.

Poradnia będzie dostępna dla pacjentów z całej Polski. W zakresie zainteresowania zespołu placówki znajdą się nie tylko najczęstsze choroby genetyczne, ale także te najrzadsze, niejednokrotnie dotyczące pojedynczych rodzin w Polsce. Główną grupą docelową dla działalności poradni genetycznej będą pary przed planowaną ciążą, członkowie rodzin, w których zdiagnozowano chorobę genetyczną, a także osoby, które chcą określić swoje predyspozycje do wielu chorób np. zawału czy zakrzepicy.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.