Wyślij
Udostępnij:
 
 
Bartosz Bańka/Agencja Gazeta

Piotr Müller: Możliwa kwarantanna dla powracających z zagranicy

Źródło: Polsat News
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 30.07.2020
 
 
Rząd rozważa wprowadzenie kwarantanny dla osób przybywających do Polski po powrocie z krajów i regionów, gdzie liczba zachorowań jest duża. – Myślimy o tym, ze względu na to, co się dzieje w Hiszpanii i Francji. Nie chcę mówić, które to będą kraje, ale uczciwie mówimy, że Polska rozważa wprowadzenie takich ograniczeń – przyznał rzecznik rządu Piotr Müller.
– Powrót ograniczeń jest możliwy – mówił Piotr Müller w rozmowie z Polsat News, zaznaczając przy tym, że polski rząd chce uniknąć lockdownu, jaki miał miejsce wiosną.

Müller zadeklarował, że decyzja dotycząca przywrócenia obowiązkowej kwarantanny dla przyjezdnych – w tym turystów – ma zapaść na początku sierpnia, chyba że sytuacja na świecie zacznie się szybko zmieniać. – Wówczas może zostać podjęta w najbliższych dniach – powiedział rzecznik 30 lipca.

Przeczytaj także: „Dr Paweł Grzesiowski: Jeszcze daleko do wygaśnięcia epidemii”, „Prof. Gielerak o tym, jak radzić sobie z pandemią” i „Piotr Warczyński o pocovidowej rzeczywistości”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe