Pokojowa Nagroda Nobla dla Owsiaka?

Wyślij:
Udostępnij:
Redaktor: Krystian Lurka
|
Źródło: KL, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Gazeta Wyborcza
Pokojowa Nagroda Nobla dla Jerzego Owsiaka i WOŚP? Taki pomysł już rozchodzi się po sieci. - Nasza Orkiestra to fenomen na skalę światową - przekonuje krakowianin Krzysztof W. Kasprzyk, były konsul RP w Nowym Jorku i Vancouver.
- Po kolejnym rekordowym pod względem hojności Polaków i zebranych kwot finale WOŚP znów stało się głośno o pomyśle nominowania tej inicjatywy oraz Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla - informuje "Gazeta Wyborcza". Donosi też, że Krzysztof W. Kasprzyk napisał zaraz po finale WOŚP na swoim profilu facebookowym, że warto nominować Orkiestrę do Pokojowej Nagrody Nobla.

- Powiem krótko: Nikt i nic nie dorasta WOŚP do pięt. Wyzwalany przez Jurka wulkan pozytywnej energii to doprawdy ewenement. Extra podziw budzi profesjonalizm tego gigantycznego projektu i panowanie nad jego logistyką - napisał Kasprzyk. Zastrzegł jednak: - Taką inicjatywę trzeba bardzo dobrze przygotować! Przestudiować trendy i historię przyznanych Pokojowych Nagród Nobla, zastanowić się, jak dopasować do kryteriów stawianych kandydatom. Osobny problem to pytanie, czy nominować inicjatywę, czy też personalnie Jerzego Owsiaka. Jestem rozdarty między jednym a drugim.

Jak informuje "Wyborcza", pomysł błyskawicznie rozchodzi się w sieci. Wiele osób komentuje, że już samo nominowanie byłoby dla WOŚP wielkim wyróżnieniem.

Przeczytaj także: "WOŚP zebrała już 62 miliony złotych, a liczenie wciąż trwa!" i "Konstanty Radziwiłł zaprasza na spacer po ministerstwie. Wycieczkę wystawił na aukcji WOŚP!".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.