Polsko-kenijskie rozmowy, także na tematy telemedycyny

Udostępnij:
W Nairobi zakończył się Kenijsko-Polski Szczyt Zdrowia. Właśnie w Afryce natrafiliśmy na partnera, który w ochronie zdrowia, a szczególnie w zakresie telemedycyny, ma podobne do Polski problemy.
W tym unikatowym brało udział ponad sto osób, w tym przedstawiciele kenijskiego Ministerstwa Zdrowia, Narodowego Funduszu Szpitalnego, Kenijskiej Federacji Ochrony Zdrowia, samorządów, lekarzy oraz przedsiębiorców. Szczyt współorganizowała Polska Federacja Szpitali, a inicjatorem był zespół Młodzi Menedżerowie Medycyny przy PFSz.

- Podczas Szczytu promowaliśmy polskie firmy sektora ochrony zdrowia, polskie doświadczenia oraz nasze know-how w ochronie zdrowia – mówi Jarosław J. Fedorowski, prezes PFSz.

Polska delegacja składała się z przedstawicieli PAIH, CSIOZ, PFSz, szpitali świadczących usługi turystyki medycznej, firm IT, prawników, firm budowlanych oraz producentów sprzętu medycznego. Polska oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem.

- Telemedycyna jest jedną z tych technologii, które powoli, ale systematycznie penetrują lokalny rynek – mówi mówił Alvin Juma, kenijski specjalista i konsultant w dziedzinie e-zdrowia i telemedycyny. - Jednak wciąż mamy do czynienia ze swego rodzaju biernością dostawców w stosowaniu nowych technologii, które zostały sprawdzone i przetestowane w innych częściach świata – dodaje.

W przeszłym roku Polsko-Kenijski Szczyt Zdrowia zorganizowany ma zostać w Warszawie.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.