Wyślij
Udostępnij:
 
 
Marek Misiurewicz

Prezes Fedorowski wyjaśnia, o co chodzi w akcji „Nie bój się szpitala”

Autor: Krystian Lurka |Data: 15.06.2020
 
 
Polska Federacja Szpitali prowadzi akcję „Nie bój się szpitala” (#niebojsieszpitala). Na czym polega? – Chodzi nam o to, by pokazać pacjentom dobre praktyki w polskich szpitalach, które zmniejszają niebezpieczeństwo zakażenia koronawirusem. Udowadniamy chorym, że mogą się czuć bezpiecznie – mówi prof. Jarosław J. Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali i przewodniczący Rady Programowej „Menedżera Zdrowia”.
– Akcja nie ma na celu zachęcenia pacjentów do tłumnego, jednoczesnego zgłaszania się na szpitalne oddziały ratunkowe, ale do kontaktu ze swoim lekarzem prowadzącym, do zaufania szpitalnym procedurom – tak, aby było bezpiecznie i dla nich, i dla nas – mówi prof. Fedorowski.

Na czym polega akcja?

Polska Federacja Szpitali prezentuje filmy nagrane przez dyrektorów szpitali, które pokazują dobre praktyki.

– Pokazujemy pacjentom, jaką technologię wprowadziliśmy do szpitali: urządzenia odkażające, szafy parowe, nowoczesne oczyszczacze powietrza, środki ochrony. Staramy się zachęcić pacjentów, aby stopniowo wracali, zamiast przekładać i odwlekać w dalszym ciągu procedury, które mogłyby się niestety zakończyć negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi – wyjaśnia prezes Fedorowski.O akcji informuje także „Wprost”.

Przeczytaj także: „Dyrektorzy szpitali martwią się o przyszłość”, „Czy zmniejszono wynagrodzenie pielęgniarek?” i „Prezes Fedorowski: Lekarze nie chcą rekompensat”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe