AHoP

Prof. Andrzej Bochenek w gronie Promotorów Polski

Udostępnij:

Wybitny profesor Andrzej Bochenek, legenda polskiej kardiochirurgii, został uhonorowany tytułem Promotora Polski. Nagrodę przyznał zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska” w uznaniu dla jego wybitnej działalności na rzecz rozwoju polskiej kardiochirurgii.

– Jest to już ósma edycja nagrody Promotor Polski ze Śląska – mówił podczas uroczystości Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego. – Mamy przyjemność wręczać nagrody dla osób wyróżniających się sukcesami, jakie osiągnęły w swojej pracy zawodowej i działalności społecznej. Są to ludzie, których osiągnięcia współtworzą pozytywny wizerunek naszego kraju – dodał.

Jak powiedział prof. Andrzej Bochenek, odbierając wyróżnienie, za każdym sukcesem idzie zespół ludzi.

– Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do mojego sukcesu. Stworzenie Kliniki Kardiochirurgii w Zabrzu jest zasługą profesora Zbigniewa Religi, a jego otwarta głowa pozwoliła na rozwój ludzi z zespołu, w tym Marianowi Zembali i mnie – podkreślił wybitny kardiochirurg.

Dodał, że jeżeli już chorować na serce, to najlepiej w Polsce. – Mamy jedną z najlepszych kardiochirurgii i kardiologii – zaznaczył.

Profesor Andrzej Bochenek jest absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Karierę zawodową rozpoczął w 1973 r. w Klinice Serca i Naczyń w Zabrzu pod kierunkiem prof. Tadeusza Paliwody. Następnie swoje umiejętności zawodowe zdobywał w klinikach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego oraz w czasie licznych pobytów w ośrodkach zagranicznych.

Był pierwszym kierownikiem i twórcą renomowanej I Kliniki Kardiochirurgii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, którą organizował z wybitnym kardiologiem prof. Leszkiem Giecem, był jej kierownikiem przez 25 lat. Jest autorem wielu publikacji naukowych. Otrzymał liczne odznaczenia, jest m.in. Kawalerem Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Menedzer Zdrowia linkedin

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.