Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Andrzej Januszewicz sekretarzem European Society of Hypertension

Źródło: European Society of Hypertension, Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Autor: Krystian Lurka |Data: 03.07.2019
 
 
Prof. dr hab. med. Andrzej Januszewicz, kierownik Kliniki Nadciśnienia Tętniczego w Instytucie Kardiologii został wybrany na sekretarza ESH w kadencji 2019-2021. Decyzja zapadła podczas zjazdu European Society of Hypertension w Mediolanie.
Prof. Januszewicz zastąpił prof. Reinholda Kreutza z Charite w Berlinie, Kreutz został prezydentem ESH.

Prof. Januszewicz uzyskał prawo wykonywania zawodu w 1981 r., stopień doktora nauk medycznych w 1986 r., doktora habilitowanego w 1993 r., pisząc pracę pod tytułem "Wpływ endoteliny na czynność układu krążenia w doświadczalnym nadciśnieniu tętniczym", a tytuł profesora w 1998 r. Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz hipertensjologii. Od 2000 r. to kierownik Kliniki Nadciśnienia Tętniczego Instytutu Kardiologii w Warszawie. Jest członkiem Polskiej Akademii Nauk i byłym prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

Europejskie Towarzystwo Nadciśnienia Tętniczego powstało w 1989 r. z inicjatywy prof. Alberto Zanchettiego. Publikuje wytyczne postępowania w nadciśnieniu tętniczym.

Przeczytaj także: "Prof. Chłosta wyróżniony przez EBU" i "Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie".
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe