Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Januszewicz nowym konsultantem krajowym

Autor: Krystian Lurka |Data: 17.07.2019
 
 
Prof. Andrzej Januszewicz został powołany do pełnienia funkcji konsultanta krajowego w dziedzinie hipertensjologii. Januszewicz jest kierownikiem Kliniki Nadciśnienia Tętniczego w Instytucie Kardiologii w Warszawie.
Prof. Januszewicz uzyskał prawo wykonywania zawodu w 1981 r., stopień doktora nauk medycznych w 1986 r., doktora habilitowanego w 1993 r., pisząc pracę pod tytułem "Wpływ endoteliny na czynność układu krążenia w doświadczalnym nadciśnieniu tętniczym", a tytuł profesora w 1998 r. Jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz hipertensjologii. Od 2000 r. to kierownik Kliniki Nadciśnienia Tętniczego Instytutu Kardiologii w Warszawie. Jest członkiem Polskiej Akademii Nauk i byłym prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego.

Januszewicz zastąpił prof. Zbigniewa Gacionga.

Ministerstwo Zdrowia informację o powołaniu nowego konsultanta opublikowało w środę (17 lipca).

Przeczytaj także: "Prof. Andrzej Januszewicz sekretarzem European Society of Hypertension", "Agnieszka Słowik nowym konsultantem krajowym" i "Kim są czterej nowi konsultanci krajowi?".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.