Wyślij
Udostępnij:
 
 

Prof. Rejdak: Neurologia powinna być priorytetem dla Ministerstwa Zdrowia

Źródło: KL
Autor: Małgorzata Solarczyk |Data: 17.09.2019
 
 
- Dane demograficzne i epidemiologiczne wskazują, że jako społeczeństwo stoimy przed koniecznością reformy całej neurologii. Choroby neurologiczne stają się poważnym problemem, a wraz ze starzejącym się społeczeństwem rośnie liczba zachorowań, a nasz system przeoczył kłopoty neurologii. Zamierzamy przekonać Ministerstwo Zdrowia, że trzeba szukać rozwiązań, które zresztą wcale nie są skomplikowane - powiedział prof. Konrad Rejdak, prezes elekt Polskiego Towarzystwa Neurologicznego, w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".
Ekspert podkreślił, że chodzi przede wszystkim o uznanie neurologii za dziedzinę priorytetową i wpisanie chorób neurologicznych do strategii działania rządu.

- Chcemy także rewizji procedur rozliczeniowych pobytów szpitalnych, gdyż większość oddziałów neurologicznych przynosi straty, co zniechęca młodych do pracy. Myślimy również o uelastycznieniu czasu pobytu w szpitalu, bo absurdem jest zmuszanie chorego do pozostania na oddziale tylko po to, aby uzyskać finansowanie z NFZ. Planujemy zmiany w programach lekowych, które obecnie nie są atrakcyjne dla szpitali, gdy tymczasem liczba pacjentów rośnie - powiedział prof. Rejdak podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.Przeczytaj także: "Wnioski z naszej sesji? Neurologia powinna być priorytetem dla Ministerstwa Zdrowia", "Prof. Sławek: Grozi nam wzrost zachorowań na choroby mózgu" i "Prof. Ryglewicz: Neurologia powinna być specjalizacją priorytetową".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe