Wyślij
Udostępnij:
 
 
Agata Grzybowska/Agencja Gazeta

Prof. Włodzimierz Gut krytykuje wypowiedź premiera

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 31.07.2020
 
 
– Na pewno nie był to sukces intelektualny – powiedział prof. Włodzimierz Gut, ekspert Głównego Inspektoratu Sanitarnego, odnosząc się do wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który na początku lipca przekonywał Polaków, że nie należy się bać się SARS-CoV-2.
Czy wypowiedź premiera Morawieckiego to był błąd?

– Mateusz Morawiecki jest zawodowcem nie w każdej dziedzinie. Gdybym ja się wziął za bankowość, podejrzewam, że zrobiłbym jeszcze gorsze błędy – przyznał prof. Gut w rozmowie z RMF FM.

Ekspert nie chciał udzielić odpowiedzi na pytanie, kto jest odpowiedzialny za pogarszanie się sytuacji epidemiologicznej.

Prof. Włodzimierz Gut podkreślił jedynie, że główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas sygnalizował przedstawicielom instytucji publicznych, że – między innymi – prowadzenie kampanii wyborczej, spotykając się z wyborcami było ryzykowne.

Przeczytaj także: „Prof. Tomasz Grodzicki: Ochrona zdrowia została upolityczniona”,„Morawiecki: Koronawirusa już nie trzeba się bać”, „Dr Paweł Grzesiowski: Jeszcze daleko do wygaśnięcia epidemii”, „Prof. Gielerak o tym, jak radzić sobie z pandemią” i „Piotr Warczyński o pocovidowej rzeczywistości”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe