Pixabay

Projekt zmian rozliczania świadczeń w pilotażu sieci onkologicznej

Udostępnij:
Opublikowano projekt zarządzenia, który przewiduje rozliczanie świadczeń w ramach pilotażu onkologicznego poza umowami w systemie podstawowego leczenia szpitalnego, z wyłączeniem kosztów substancji czynnych, seansów radioterapii, składników krwi i jej pochodnych, żywienia dojelitowego i pozajelitowego.
Koordynacja opieki nad świadczeniobiorcą w ramach sieci onkologicznej będzie finansowana na podstawie współczynników korygująceych na poziomie:
- 1,05 – dla ośrodka współpracującego pierwszego poziomu,
- 1,175 – dla ośrodka współpracującego drugiego poziomu,
- 1,35 – dla wojewódzkiego ośrodka koordynującego w województwie dolnośląskim,
- 1,30 – dla wojewódzkiego ośrodka koordynującego w województwie świętokrzyskim,
- 1,30 – dla wojewódzkiego ośrodka koordynującego w województwie podlaskiem (Białostockie Centrum Onkologii), w zakresie nowotworów innych niż nowotwory płuca oraz 1,175 w zakresie nowotworów płuca,
- 1,35 – dla wojewódzkiego ośrodka koordynującego w województwie pomorskim,
- 1,175 – dla współpracującego uniwersyteckiego ośrodka klinicznego w województwie podlaskim (Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku), w zakresie nowotworów innych niż nowotwory płuca oraz 1,30 w zakresie nowotworów płuca.

Kwotę całkowitych kosztów pilotażu szacuje się na 48 mln zł.

Jeśli chcesz ściągnąć projekt, kliknij w: "Projekt zarządzenia zmieniające zarządzenie w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne oraz leczenie szpitalne".

Narodowego Funduszu Zdrowia oczekuje na opinie i uwagi do przedmiotowego projektu zarządzenia w terminie do piątku (18 października) do godz. 12, które należy przesłać wyłącznie w wersji elektronicznej pod adres poczty elektronicznej: szpital.dsoz@nfz.gov.pl, zgodnie ze wzorem w wersji edytowalnej Excel. Wzór można ściągnąć ze strony internetowej: www.nfz.gov.pl/zarzadzenia-prezesa/projekty-zarzadzen/projekt-zarzadzenia-realizacji-umow-w-rodzaju-leczenie-szpitalne-oraz-leczenie-szpitalne-swiadczenia-wysokospecjalistyczne.

Przeczytaj także: "Prof. Szczylik: Czy "Polska to chory kraj"? Pewnie, że tak".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.