Prokurator nie chce wszczęcia postępowania w sprawie protestu w CZD

Udostępnij:
- Prokurator uznał, że nie doszło do bezpośredniego zagrożenia dla życia lub zdrowia pacjentów w wyniku protestu - poinformował Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Dodał, że bezpieczeństwo pacjentów w trakcie strajku było zapewnione, gdyż obowiązki personelu medycznego przejął zespół lekarski z pielęgniarkami nieuczestniczącymi w strajku.
- Prokurator Łapczyński zaznaczył, że Michalak może złożyć zażalenie na tę decyzję - czytamy na stronie internetowej "Wirtualna Polska".

Czynności sprawdzające prokuratura podjęła po zawiadomieniu Rzecznika Praw Dziecka o możliwości narażenia życia i zdrowia pacjentów CZD. Złożył on zawiadomienie pod koniec maja. Wtedy strajk jeszcze trwał. Przez ten czas prokuratura gromadziła dokumentację, aby podjąć decyzję, czy zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia przestępstwa, co by powodowało konieczność wszczęcia śledztwa.

Przeczytaj również tekst pod tytułem: "Bartosz Majda: Za uszczerbek na zdrowiu lub utratę życia w wyniku odejścia pielęgniarek od łóżek odpowie szpital">