Przemysław Rzodkiewicz nowym zastępcą prezesa AOTMiT
Z dniem 15 czerwca dr n. med. Przemysław Rzodkiewicz został powołany na stanowisko zastępcy prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. W przeszłości m.in. pełnił funkcję mazowieckiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego oraz głównego inspektora jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych.
Jak czytamy na stronie AOTMiT, dr n. med. Przemysław Rzodkiewicz jest farmaceutą, doktorem nauk medycznych, menedżerem administracji publicznej i ekspertem w obszarze zdrowia publicznego, regulacji, jakości oraz zarządzania instytucjami publicznymi. Ma wieloletnie doświadczenie w sektorze ochrony zdrowia, administracji rządowej, nadzorze publicznym oraz zarządzaniu organizacjami o złożonej strukturze.
– W swojej pracy łączy perspektywę naukową, regulacyjną i menedżerską, ze szczególnym uwzględnieniem jakości procesów decyzyjnych, oceny ryzyka, efektywności działań publicznych oraz wdrażania rozwiązań opartych na danych i dowodach naukowych – czytamy.
W latach 2021–2022 Rzodkiewicz pełnił funkcję mazowieckiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego oraz dyrektora Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. Wcześniej pracował w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, gdzie zajmował stanowiska kierownicze związane m.in. z bezpieczeństwem żywności i żywienia, żywnością prozdrowotną, suplementami diety, analizą ryzyka oraz współpracą z instytucjami krajowymi i europejskimi.
– Ma doświadczenie w zarządzaniu projektami publicznymi i cyfrowymi, w tym projektami finansowanymi ze środków europejskich. Jest autorem publikacji naukowych z zakresu nauk medycznych, zdrowia publicznego, farmakologii i fizjologii. Posiada doświadczenie akademickie i dydaktyczne, obejmujące pracę naukową, kształcenie studentów oraz udział w projektach dotyczących rozwoju kompetencji zawodowych w ochronie zdrowia i administracji publicznej – czytamy o nowym zastępcy.
Przemysław Rzodkiewicz ukończył studia magisterskie na kierunku farmacja, uzyskał stopień doktora nauk medycznych oraz ukończył dwuletnie studia Executive MBA w ochronie zdrowia na WUM-SGH. Pełnił również funkcje eksperckie i doradcze w obszarze szkolnictwa wyższego, jakości kształcenia, akredytacji oraz zarządzania strategicznego.
Przeczytaj także: „AOTMiT chce dostępu do dobrej jakości, szybko przekazywanych danych”.

