123RF

RPP nawiązał współpracę z portalem Librus – chodzi o pomoc psychologiczną

Udostępnij:
Rzecznik Praw Pacjenta rozpoczął współpracę z portalem Librus, skupiając się na dzieciach i młodzieży oraz zagadnieniach związanych z profilaktyką zdrowia psychicznego – to jedna z form działalności, jakie zamierza realizować w 2023 r., ogłoszonym przez niego Rokiem Dziecka Pacjenta, pod hasłem „Mały Pacjent – Wielka Sprawa”.
Biuro Rzecznika Praw Pacjenta o sprawie poinformowało na Twitterze, podkreślając, że „dostrzega rolę platformy edukacyjnej Librus w rozpowszechnianiu rzetelnej wiedzy dla dzieci, rodziców i nauczycieli”.


Chodzi o rzetelną wiedzę na temat zdrowia psychicznego
Głównym celem projektu jest zapewnienie dzieciom, młodzieży, ich rodzicom i opiekunom rzetelnych i wartościowych informacji dotyczących zdrowia psychicznego.

– Pierwszy etap inicjatywy nosi nazwę „Z psychiatrią na Ty!” i ma na celu udzielenie odpowiedzi na wiele pytań, jak np.: Jak działa psychoterapia? Czy leki przeciwpsychotyczne „ogłupiają”? Jakie są zasady tajemnicy lekarskiej? – podkreślono, dodając, że „pomysł na stworzenie poradnika narodził się w odpowiedzi na liczne pytania młodych pacjentów borykających się z kryzysami psychicznymi – zadawali oni RPP pytania dotyczące leczenia, postępowania z pacjentem oraz poszukiwania pomocy”.

– Rzecznik postanowił odpowiedzieć na te sygnały i stworzyć poradnik – wyjaśniono.

Liczy się sprawdzona, efektywna forma pomocy
Współpraca z portalem Librus ma umożliwić szerokie dotarcie do odbiorców poprzez udostępnienie poradnika na jego stronach – na portalu dla rodziców i uczniów – Librus Rodzina, oraz dla szkół – Librus Szkoła.

Poinformowano, że „rzecznik ma nadzieję pomóc młodym ludziom w zrozumieniu własnej sytuacji związanej ze zdrowiem psychicznym oraz w uniknięciu sugerowania się niezweryfikowanymi i często nierzetelnymi informacjami dostępnymi w internecie”.

Przeczytaj także: „RPP o ustawie o jakości: Żaden projekt ustawy nie cieszył się taką uwagą mediów”.

 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.