Wyślij
Udostępnij:
 
 
Radosław Starownik o przyłączenie swojego szpitala do PFSz
 
Działy: Aktualności
- Przystępując do PFSz liczymy na współpracę z innymi podmiotami leczniczymi oraz wymianę doświadczeń z zakresu zarządzania. Mamy również nadzieję, że będąc członkiem federacji nasz szpital będzie miał możliwość aktywnego kreowania polityki zdrowotnej - przyznaje dyrektor naczelny Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie.
Radosław Starownik, dyrektor naczelny Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie:
- Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny numer 4 w Lublinie jest jednym z największych wysokospecjalistycznych szpitali w Polsce. Jesteśmy jednostką, która świadczy zarówno usługi medyczne jak również prowadzi szeroki zakres działalności dydaktyczno-naukowej. Pozwala to na zatrudnienie w naszej placówce wybitnych naukowców, specjalistów i konsultantów z wielu dziedzin medycyny. Działalność naszego szpitala daje pracownikom możliwość rozwoju w sferze medycznej i naukowej, z czego korzystają także nasi pacjenci. Mój szpital zatrudnia blisko 650 lekarzy, ponad 1100 pielęgniarek oraz około 700 pracowników innych działalności medycznych. Dysponujemy łączną bazą 917 łóżek w 33 różnych oddziałach naszego szpitala. Rocznie leczymy ponad 55000 pacjentów. W naszych poradniach AOS i SOR udzielanych jest ponad 150000 porad rocznie. Dzięki wysokim standardom leczenia SPSK nr 4 jest placówką przyjazną dla pacjenta. Wraz z rozwojem w przestrzeni leczniczo-dydaktycznej nasz szpital konsekwentnie dąży po poprawy swojej infrastruktury oraz zasobów aparatury medycznej.

W listopadzie 2017 roku szpital został przyjęty w szeregi członków Polskiej Federacji Szpitali. Przystępując do PFS liczymy na współpracę z innymi podmiotami leczniczymi oraz wymianę doświadczeń z zakresu zarządzania jednostkami medycznymi w obliczu zmian zachodzących w systemie ochrony zdrowia. Mamy również nadzieję, że będąc członkiem Federacji nasz szpital będzie miał możliwość aktywnego kreowania polityki zdrowotnej w Polsce. Serdecznie dziękujemy za przyjęcie nas do tak szacownego grona.

Przeczytaj także: "Anna Pilarczyk-Sprycha o swojej placówce i przyłączenie do PFSz".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe