Wyślij
Udostępnij:
 
 

Rafał Kiliński wręczył certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”

Źródło: KL
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 03.07.2018
 
 
We wtorek (3 lipca) Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych uroczyście wręczył pierwszy certyfikat „Dobre Relacje z Pacjentem”. Wyróżnienie otrzymał Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Dokument potwierdza, że zrealizowany pakiet szkoleń prewencyjnych ma realny wpływ na poprawę jakości w ochronie zdrowia i zmniejsza ryzyko medyczne hospitalizowanych pacjentów w tej placówce. Patronem honorowym projektu jest Warszawski Uniwersytet Medyczny. Projekt finansowany jest z funduszu prewencyjnego TUW PZUW.
Bezpłatne szkolenie „Dobre Relacje z Pacjentem” Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych oferuje placówkom medycznym, które są członkami TUW PZUW. Specjaliści TUW PZUW, w tym lekarze z dużym doświadczeniem medycznym i ubezpieczeniowym, we współpracy z fachowcami z zakresu komunikacji interpersonalnej z firmy Next Medica Sp. o.o., w ciągu ostatnich 6 miesięcy przeszkolili ponad 5 000 dyrektorów placówek, ordynatorów, lekarzy, pielęgniarek, specjalistów ds. epidemiologii i zakażeń szpitalnych i specjalistów ds. jakości z 40 szpitali. Podczas warsztatów, seminariów i e-learningów, poruszone zostały zagadnienia dotyczące komunikacji interpersonalnej w podmiotach leczniczych, praw pacjenta, dokumentacji medycznej, zakażeń szpitalnych i zdarzeń niepożądanych.

- Zapewnienie dobrych, partnerskich relacji z pacjentami jest warunkiem niezbędnym dla prowadzenia skutecznych projektów poprawy jakości leczenia i ma duży wpływ na zmniejszenie ryzyka medycznego hospitalizowanych, na czym nam jako ubezpieczycielowi szczególnie zależy. Cieszymy się, że dzięki wykorzystaniu środków prewencyjnych i wiedzy specjalistów TUW PZUW i Next Medica Sp. z o.o. przyczyniamy się do poprawy standardów opieki nad pacjentami i wierzymy, że program prewencyjny „Dobre Relacje z Pacjentem” przełoży się na zmniejszenie ryzyk medycznych w przyszłości – powiedział Rafał Kiliński, prezes zarządu TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

Potwierdzeniem udziału w szkoleniu jest nadanie certyfikatu „Dobre Relacje z Pacjentem”. Szpital Powiatowy im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu jest pierwszą placówką, która otrzyma to wyróżnienie.

Przeczytaj także: "Rafał Kiliński: Dyrektorze, nie bój się!".
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe