Wyślij
Udostępnij:
 
 
Rezydenci zawieszają protest. Spotkają się z premier Szydło
 
Działy: Aktualności
- Od środy, od godziny 8, zawieszamy protest głodowy do czasu podjęcia rozmów z panią premier - poinformował Łukasz Jankowski, wiceprzewodniczący Porozumienia Rezydentów. Spotkanie z Beatą Szydło ma się odbyć w środę o godzinie 13 w Centrum Dialogu Społecznego.
- Jako przedstawiciele Porozumienia Rezydentów, po rozmowach z Panem Marszałkiem Stanisławem Karczewskim oraz Panem Ministrem Henrykiem Kowalczykiem, zdecydowaliśmy o zawieszeniu protestu głodowego od jutra środy od godziny 8 i przyjęliśmy zaproszenie Pani Premier Beaty Szydło do podjęcia rozmów o naszych postulatach. Spotkanie odbędzie się w Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog w Warszawie o godzinie 13 - czytamy w komunikacie organizatorów protestu.

Rezydenci dodają, że decyzję podjęli po rozmowach z marszałkiem senatu, Stanisławem Karczewskim, oraz ministrem z kancelarii premier, Henrykiem Kowalczykiem.

- To było dobre spotkanie, w dobrej atmosferze. Pierwsze spotkanie, na którym padły konkretne deklaracje. Rozmawialiśmy wreszcie o naszych postulatach. Pani premier wystosowała do nas list. Szanujemy i doceniamy dobrą wolę i chęć dialogu. Chcemy okazać również dobrą wolę, dlatego zdecydowaliśmy, że jutro od godziny 8 rano zawieszamy protest głodowy do czasu podjęcia rozmów z panią premier - powiedział Łukasz Jankowski, cytowany przez TVN. Poinformował, że rezydenci są zaproszeni na rozmowy o godzinie 13 w Centrum Dialogu Społecznego.

Rezydenci podkreślają, że to nie zakończenie, ale zawieszenie protestu. - To, czy zostanie zakończony będzie zależało od efektów spotkania z panią premier - zapowiadają.

We wspomnianym liście szefowa rządu napisała do protestujących: - Mamy dobrą wolę i liczymy na to samo. Dlatego chcę dziś zaprosić Państwa przedstawicieli do Centrum Dialogu Społecznego.

Młodzi lekarze domagają się m.in. wzrostu finansowania ochrony zdrowia do poziomu 6,8 proc. PKB w trzy lata, z drogą dojścia do 9 proc. przez najbliższe dziesięć lat. Kolejnymi postulatami są: zmniejszenie biurokracji, skrócenie kolejek, zwiększenie liczby pracowników medycznych, poprawa warunków pracy i podwyższenia wynagrodzeń.

Lekarzy wspierają przedstawiciele innych zawodów zrzeszonych w Porozumieniu Zawodów Medycznych, m.in. fizjoterapeuci, psychologowie i ratownicy. Dotychczasowe rozmowy z przedstawicielami rządu nie przyniosły żadnych rezultatów.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe