Wyślij
Udostępnij:
 
 

Rychlik złożył ślubowanie w Sejmie

Źródło: KL, Mgr.farm, TVP Parlament
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 06.12.2018
 
 
Paweł Rychlik, szef Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wieluńskim, jest już oficjalnie posłem. W środę złożył ślubowanie w Sejmie. Rychlik jest pierwszym farmaceutą wśród posłów od 2010 roku.
- Nowy poseł przejął mandat po Grzegorzu Schreiberze, który został marszałkiem województwa łódzkiego - poinformował "Mgr.farm" i zacytował Rychlika: - Wypowiadane słowa podczas ślubowania mają ogromną wagę. Jest to niesamowity zaszczyt, ale również wielka odpowiedzialność, a sam moment ślubowania był dla mnie szczególnie podniosły. Jestem za to ogromnie wdzięczny. Jednocześnie uskrzydla mnie to i motywuje do ciężkiej pracy na rzecz ojczyzny i narodu, jak również lokalnej społeczności czyli Wielunia i ziemi wieluńskiej.

Rychlik jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Po studiach pracował w jednej z aptek w Wieluniu. Następnie został członkiem Prawa i Sprawiedliwości, objął funkcję jego przewodniczącego w gminie Wieluń. W 2015 roku kandydował z jedenastego miejsca listy PiS do Sejmu w okręgu sieradzkim. Otrzymał 8499 głosów zajmując ósme miejsce wśród kandydatów swojej partii, której przypadło w tym okręgu siedem miejsc w Sejmie.

Przeczytaj także: "Edmund Grześkowiak zrezygnował z funkcji konsultanta krajowego", "Połowa aptek nie jest podłączona do systemu realizowania e-recept" i "Niepracowity jak kontroler z Wojewódzkiego Inspektoratu Farmaceutycznego".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe