123RF

Skasowała kilkaset tysięcy złotych za świadczenia, których nie było

Udostępnij:

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko 49-letniej kobiecie z powiatu wodzisławskiego, która wyłudzała z Narodowego Funduszu Zdrowia wynagrodzenie za świadczenie usług psychologicznych, z których znaczna część nigdy się nie odbyła. Postawiono jej 1290 zarzutów.

Informacje o psychoterapeutce, która miała dopuszczać się wyłudzeń od 2021 do 2022 r., uzyskali na podstawie materiałów operacyjnych policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim. W 2023 r. śledztwo w tej sprawie wszczęła tamtejsza prokuratura.

W ramach prowadzonego postępowania wodzisławscy policjanci przesłuchali kilkuset opiekunów prawnych pacjentów gabinetu w Wodzisławiu Śląskim oraz gabinetu mieszczącego się na terenie powiatu rybnickiego – relacjonowali policjanci. 49-latka usłyszała 1290 prokuratorskich zarzutów, dotyczących m.in. poświadczania nieprawdy we wnioskach o rozliczenie świadczeń psychologicznych. Może grozić jej do ośmiu lat więzienia.

Jak przekazała PAP asp. sztab. Małgorzata Koniarska, łączna kwota wyłudzenia przez psychoterapeutkę wyniosła kilkaset tysięcy złotych, pieniądze zostały już zwrócone.

– Pierwszą część oddała, zanim jeszcze zostało wszczęte śledztwo, jedna ze spółek, które zatrudniały tę panią. Podczas trwającego już śledztwa zostały też zwrócone pozostałe pieniądze z drugiej placówki, w której przyjmowała psychoterapeutka – dodała policjantka.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.