Wyślij
Udostępnij:
 
 
Skutecki: Wielu Polaków wie więcej o szczepieniach niż lekarze
 
Działy: Aktualności
- Polacy zbyt często są lepiej wyedukowani niż lekarze, którzy szczepią ich dzieci - powiedział Paweł Skutecki, poseł Kukiz'15, w czasie marszu STOP NOP. Skutek? Ukarania polityka za jego wypowiedź chce Paweł Kukiz-Szczuciński, lekarz i doradca lidera Kukiz'15
- Marsz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP odbył się 2 czerwca - przypomniała "Rzeczpospolita" i wyjaśniła, że uczestnicy protestowali przeciwko obowiązkowym szczepieniom. Poseł Skutecki w wystąpieniu na marszu przekonywał, że Polacy zaczęli czytać ulotki, nie tylko po polsku. - Zaczęli pytać, zaczęli drążyć, zaczęli szukać informacji i w efekcie są często lepiej wyedukowani niż lekarze, którzy szczepią ich dzieci - powiedział Skutecki.

Słowa te oburzyły Pawła Kukiza-Szczucińskiego. Lekarz wystąpił z wnioskiem do Komisji Etyki Polskiej o ukaranie posła Skuteckiego, w związku z naruszeniem dbałości o dobre imię Sejmu i odpowiedzialności.

- W ostatnich lata obserwujemy narastającą aktywność tak zwanych ruchów antyszczepionkowych. Organizacje te, pod pretekstem troski o dobro dzieci. Straszą rzekomo zgubnymi działaniami niepożądanymi szczepień i nawołują do rezygnacji z obowiązku szczepień – napisał we wniosku o ukaranie posła naganą lekarz, prywatnie mąż kuzynki Pawła Kukiza.

Przeczytaj także: "Grzesiowski: Polsce zagraża epidemia odry, a winni temu są antyszczepionkowcy".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe