Wyślij
Udostępnij:
 
 

Skutecki: Zdejmiemy gacie polskim "ekspertom" szczepionkowym

Źródło: KL, Facebook.com/SkuteckiPawel, Gazeta Wyborcza
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 03.01.2019
 
 
Kierowany przez posła Pawła Skuteckiego (Kukiz'15) Parlamentarny Zespół ds. Szczepień zaprosił prof. Christophera Exleya. - Zdejmiemy gacie polskim "ekspertom" - zapowiedział Skutecki. Profesor-antyszczepionkowiec znany jest z teorii o aluminium w szczepionkach. Nawoływał do picia wody z krzemem, która miała przyspieszać usuwanie aluminium z organizmu. Potem okazało się, że... badania były finansowane przez producenta wody.
- Pokażemy dowody, które spowodują trzęsienie ziemi. Będziemy rozmawiać o tym, co tak naprawdę jest w szczepionkach. Jak mówi "Jaro", zdejmiemy gacie polskim "ekspertom", o ile będą mieli odwagę przyjść i skonfrontować swoje mądrości z prawdziwą evidence based medicine – przyznał Paweł Skutecki, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Bezpieczeństwa Programu Szczepień Ochronnych Dzieci i Dorosłych, na Facebooku. O sprawie poinformowała "Gazeta Wyborcza".

Kiedy posiedzenie?
We wtorek (8 stycznia) w Sejmie gościem parlamentarzystów będzie prof. Christopher Exley z Keele University.

Kim jest Exley?
– Zmieniłem zdanie wobec roli aluminium w autyzmie. Wcześniej nie sądziłem, że istnieje bezpieczna alternatywa dla adiuwantów na bazie aluminium. Ale teraz uważam, że musimy się bardzo mocno zastanowić nad tym, komu i w jakich okolicznościach podajemy adiuwanty na bazie aluminium – tłumaczył na jednym z filmów, które udostępniają antyszczepionkowcy. - Jeśli dana szczepionka nie służy ocaleniu komuś życia, nie dodawajmy do niej adiuwantów na bazie aluminium. Niekoniecznie mam tu na myśli wyłącznie natychmiastowe efekty, a raczej bardziej długofalowe skutki szczepień, jak to się dzieje w przypadku autyzmu. To nie jest przypadłość, która objawia się od razu. To jest choroba, która może rozwinąć się w ciągu miesięcy, lat czy nawet dekad - wyjaśnił.

"Gazeta Wyborcza" podkreśliła, że badania prof. Exleya poddano krytyce ze względu na małą próbę, brak grupy kontrolnej i nieodrzucenie skrajnych wyników. Exleyowi zarzuca się nierzetelność. Nawoływał do picia wody z krzemem, która miałaby przyspieszać usuwanie aluminium z organizmu. Doświadczenia profesora były współfinansowane przez producenta wody. Exley informował także o związkach między aluminium a chorobą Alzheimera oraz rakiem piersi.

Kto jeszcze w jednym rzędzie z antyszczepionkowcami?
Sejm na początku września głosował w sprawie odrzucenia projektu ustawy znoszącej obowiązek szczepień. 354 posłów było za, 10 przeciw, a 16 wstrzymało się od głosu. Kto chciał dalszego procedowania? Prezentujemy szczegółowe wyniki.

Przeciwko odrzuceniu projektu głosowali:
- Anna Siarkowska (Prawo i Sprawiedliwość),
- Andrzej Kobylarz (Kukiz'15),
- Jarosław Sachajko (Kukiz'15),
- Paweł Skutecki (Kukiz'15),
- Magdalena Błeńska (niezrzeszona),
- Marek Jakubiak (niezrzeszony),
- Janusz Sanocki (niezrzeszony),
- Jacek Wilk (niezrzeszony),
- Robert Winnicki (niezrzeszony),
- Jarosław Porwich (Wolni i Solidarni).

Wstrzymali się:
- Barbara Bubula (Prawo i Sprawiedliwość),
- Jan Szyszko (Prawo i Sprawiedliwość),
- Józef Brynkus (Kukiz15),
- Barbara Chrobak (Kukiz'15),
- Paweł Grabowski (Kukiz'15),
- Jerzy Jachnik (Kukiz'15),
- Bartosz Józwiak (Kukiz'15),
- Norbert Kaczmarczyk (Kukiz'15),
- Paweł Kukiz (Kukiz'15),
- Maciej Masłowski (Kukiz'15),
- Robert Mordak (Kukiz'15),
- Stefan Romecki (Kukiz'15),
- Paweł Szramka (Kukiz'15),
- Agnieszka Ścigaj (Kukiz'15),
- Stanisław Tyszka (Kukiz'15),
- Jakub Kulesza (niezrzeszony).

Szczegółowe wyniki głosowania na stronie Sejmu w zakładce: "Posiedzenie numer 71, głosowanie numer 114"

Przeczytaj także: "Zięba przygotował projekt ustawy. Chce leczyć za pomocą wlewów z witaminy C" i "Zaszczep swoje dziecko albo...".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.