Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sejm

Sławomir Gadomski kończy pracę w resorcie

Redaktor: Krystian Lurka |Data: 21.01.2022
 
 
Sławomir Gadomski z końcem stycznia przestanie pełnić funkcję wiceministra zdrowia. Poinformował o tym na Twitterze szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski – napisał, że „Gadomski kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy”.
Sławomir Gadomski był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia od 2018 roku.

W 2021 r. przeprowadził zmianę przepisów pozwalających na dalsze zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia na lata 2022–2027 do poziomu 7 proc. PKB. Koordynował prace nad reformą szpitali i projektem ustawy reformującej sektor szpitalnictwa. Wśród najważniejszych projektów wiceministra jest ustawa o Krajowej Sieci Onkologicznej wprowadzająca nowy model organizacji i zarządzania opieką onkologiczną. Był również zaangażowany w prace nad powołaniem Funduszu Medycznego oraz stworzeniem Planu dla Chorób Rzadkich.

Gadomski w Ministerstwie Zdrowia był odpowiedzialny za przygotowanie Narodowej Strategii Onkologicznej, w tym ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej. Zajmował się także pracami nad projektem ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa.

Podziękowania
O sprawie poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Szef resortu podziękował swojemu współpracownikowi.Przeczytaj także: „Uwolnić szpitale”.

 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.