PAP/Leszek Szymański

Smutne dni

Udostępnij:
– Rozmawiając z „Menedżerem Zdrowia” w 2017 r., nieopatrznie zaakcentowałem finansowy powód swojego odejścia z Ministerstwa Zdrowia. Przez moment pomyślałem, że nie będę już o tym mówił. Po chwili jednak zdałem sobie sprawę, że między tamtymi a tymi wydarzeniami nie ma żadnej analogii – mówi były wiceminister zdrowia Piotr Warczyński, komentując przegłosowanie przez Sejm podwyżek dla najważniejszych osób w państwie.
Komentarz Piotra Warczyńskiego:
– „Menedżer Zdrowia” poprosił mnie o komentarz na temat podwyżek dla osób sprawujących funkcje publiczne w państwie w nawiązaniu do mojej wypowiedzi z 2017 r., w której nieopatrznie zaakcentowałem finansowy powód odejścia z Ministerstwa Zdrowia. Fakt, przed kilku laty byłem zniechęcony resortowym wynagrodzeniem, urzędniczą „niedolą”, jednak był to jeden z wielu, a na pewno nie główny powód mojej decyzji – a właściwie prośby o zgodę na odejście, na którą czekałem prawie pół roku. Przez moment pomyślałem, że nie będę się o tym wypowiadał. Po chwili jednak zdałem sobie sprawę, że między tamtymi a tymi wydarzeniami nie ma żadnej analogii.

Bo co wiąże tamte czasy z tym, co wydarzyło się w Sejmie? Wtedy Polska miała największy wzrost PKB w Unii Europejskiej, a teraz ogłoszono, że jest w recesji, której nie notowaliśmy w nowożytnych czasach. Wtedy bezrobocie wynosiło kilka procent i powstawało kilkunastokrotnie więcej firm niż upadało. Jeździliśmy zatłoczonymi autobusami i nie było miejsc w ogródkach kawiarnianych. Wiceministrami bywali specjaliści, regulacje o podwyżkach dla najwyższych urzędników państwowych przyjmował rząd i jeszcze je szeroko konsultował, a opozycja tymi projektami była oburzona. Ludzie umierali tylko na powszechnie znane choroby. Co wiąże tamte czasy z dzisiejszymi poza tematem?

Chyba nic.

Ostatnio są smutne dni.

Odszedł dobry i krystaliczny Henryk Wujec, odeszła „Czarna Madonna” Ewa Demarczyk i odeszła niemal cała opozycja.

Przeczytaj także: „Robert Mołdach o podwyżkach dla urzędników”, „Zagłosowali za podwyżkami” i „Dlaczego Piotr Warczyński odszedł z resortu?”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.