Jakub Porzycki/Agencja Wyborcza.pl

Sto konkretów – ile o zdrowiu?

Udostępnij:
Lider Koalicji Obywatelskiej Donald Tusk zaprezentował program wyborczy partii. – Nazwaliśmy go „Sto konkretów na pierwsze sto dni rządów”. Przystąpimy do jego realizacji dzień po wygranych wyborach parlamentarnych – zapowiedział lider KO.
W cyklu „Zdrowie po wyborach” informujemy, że 9 września w Tarnowie zorganizowano konwencję Koalicji Obywatelskiej, podczas której wymieniono sto punktów programu wyborczego.

Część była o zdrowiu.

Polityk zapowiedział rezygnację z limitów leczenia w publicznych szpitalach, finansowanie in vitro z budżetu państwa (na finansowanie procedury in vitro przeznaczone będzie nie mniej niż 500 mln zł), stworzenie łatwego w obsłudze i czytelnego systemu rezerwacji wizyt lekarskich (wykorzystującego SMS-y i wiadomości elektroniczne) podobnego do tego w systemie prywatnym, powstanie w regionach pozbawionych odpowiedniej diagnostyki powiatowych centrów zdrowia, zapewniających powszechny i równy dostęp do diagnostyki, leczenia ambulatoryjnego i świadczeń specjalistycznych, a także zwiększenie dostępności do opieki długoterminowej – dzięki odblokowanym środkom unijnym.

Co poza tym?

Lider KO mówił o możliwości legalnej, bezpiecznej i dostępnej aborcji do dwunastego tygodnia ciąży – w żadnym publicznym szpitalu nie będzie możliwe powołanie się na klauzulę sumienia i odmowa zabiegów, a decyzje będą należeć do kobiety – a także o prawie do bezpłatnego znieczulenia przy porodzie, dostępie do darmowych badań prenatalnych i antykoncepcji awaryjnej bez recepty.

Po wszystkim padła deklaracja.

– Do realizacji programu przystąpimy dzień po wygranych wyborach parlamentarnych – stwierdził Donald Tusk.

Przeczytaj także: „Zdrowie priorytetem państwa”.

Wszystkie materiały z cyklu „Zdrowie po wyborach” są dostępne po kliknięciu w poniższy baner. 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.