Wyślij
Udostępnij:
 
 
Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Szczepienia dzieci to eksperyment ►

Źródło: Sejm
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 16.07.2021
 
 
– Czy prawnie dopuszczalne jest eksperymentowanie na dzieciach? – pytał rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu do spraw Sanitaryzmu, na którym rozmawiano o szczepieniu dzieci przeciw COVID-19.
Członkowie zespołu rozmawiali o szczepieniach, a jednym z uczestników dyskusji był rzecznik praw dziecka Mikołaj Pawlak. Pawlak poinformował, że do jego biura trafiły setki zgłoszeń dotyczących szczepień.

– Piszą do mnie rodzice, opiekunowie, osoby zatroskane, a także dzieci i młodzież – podkreślił rzecznik. – Czy jest prawnie dopuszczalne eksperymentowanie, bo de facto jesteśmy w okresie eksperymentu, z udziałem dzieci? – zapytał w swoim i ich imieniu. Zaznaczył, że zadaje to pytanie „w kontekście różnego rodzaju powikłań i odporności długookresowej”.

Odpowiedział prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych i główny doradca prezesa Rady Ministrów do spraw COVID-19.

– Jeśli coś jest zarejestrowane, to stosowanie tego u pacjentów nie jest już eksperymentem – wyjaśnił prof. Andrzej Horban, nie kryjąc oburzenia. Dodał, że „eksperymenty medyczne są uwarunkowane dokładnym umocowaniem prawnym”.

Rzecznik swoją wypowiedź rozpoczął o godz. 12.54


 
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe