Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia

Szumowski nominował Niedźwieckiego

Autor: Krystian Lurka |Data: 13.12.2019
 
 
Minister zdrowia Łukasz Szumowski powołał Macieja Niedźwieckiego na swojego pełnomocnika do spraw opieki paliatywnej.
Dr n. med. Maciej Niedźwiecki to absolwent Akademii Medycznej w Gdańsku, specjalista pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej. Zawodowo jest związany z Kliniką Pediatrii, Hematologii, Onkologii i Endokrynologii Szpitala Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Pomorskim Hospicjum dla Dzieci.

Czym będzie się zajmował? Opisano w opublikowanym w piątek (13 grudnia) zarządzeniu.

Pełnomocnik ma przedstawiać ministrowi zdrowia między innymi informacje w zakresie analiz, ocen i wniosków związanych z realizacją zadań, a także propozycje rozwiązań legislacyjnych i organizacyjno-finansowych dla rozwoju opieki paliatywnej.

Będzie wykonywał zadania we współpracy z jednostkami podległymi lub nadzorowanymi przez ministra właściwego do spraw zdrowia, w szczególności z Narodowym Funduszem Zdrowia i z Agencją Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, a także z konsultantem krajowym w dziedzinie medycyny paliatywnej.

Może podejmować współpracę z organami administracji publicznej i z organizacjami pozarządowymi oraz z innymi podmiotami krajowymi zaangażowanymi w rozwój opieki paliatywnej. 

Jeśli chcesz ściągnąć zarządzenie, kliknij w: „Zarządzenie w sprawie ustanowienia pełnomocnika ministra zdrowia do spraw opieki paliatywnej”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe