Tomasz Paczos/Senat

Tabletki „dzień po” i KSO w Senacie ►

Udostępnij:
Minister zdrowia Izabela Leszczyna przedstawiała senatorom z Komisji Zdrowia dwie ustawy przyjęte w lutym przez Sejm – senacka komisja podzieliła się przez antykoncepcję awaryjną, zgodziła się za to co do opóźnienia Krajowej Sieci Onkologicznej.
Szczegóły
Senacka Komisja Zdrowia nie zajęła stanowiska w sprawie ustawy o zmianie ustawy Prawo farmaceutyczne, w której przewidziano dostęp bez recepty do jednego z hormonalnych środków antykoncepcyjnych dla osób powyżej 15 lat. W wyniku głosowania jedyny wniosek zgłoszony podczas obrad o przyjęcie bez poprawek rozpatrzonej nowelizacji nie uzyskał większości – tyle samo senatorów opowiedziało się za przyjęciem nowelizacji, co było przeciw. Zgodnie z senackim regulaminem, jeśli żaden z poddanych pod głosowanie wniosków dotyczących ustawy nie uzyska większości głosów, w sprawozdaniu zamieszcza się wszystkie te wnioski. O stanowisku komisji w tej sprawie poinformuje senator sprawozdawczyni Agnieszka Gorgoń-Komor.

Akceptację senackiej Komisji Zdrowia uzyskała natomiast nowelizacja ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej, która przedłuża do 1 kwietnia 2025 r. termin przekazywania do systemu danych o sprawowanej opiece onkologicznej przez podmioty wchodzące w skład KSO.

Posiedzenie, które odbyło się 5 marca, do obejrzenia poniżej.
Posiedzenie pochodzi ze na stronie internetowej: www.senat.pl/11KZ61.

Przeczytaj także: „Ustawa o KSO uchwalona” i „Pigułka dzień po z poparciem większości sejmowej”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.