Wyślij
Udostępnij:
 
 
Tombarkiewicz: Niestety, należymy do najbardziej zadłużonych instytutów medycznych w kraju, ale...
Źródło: AK/KL
Autor: Krystian Lurka |Data: 17.02.2019
 
 
- Ale jesteśmy już po zewnętrznym audycie, który określił stan instytutu. To posłuży nam do przygotowania strategii rozwoju, a ta - przy określonych założeniach finansowych - stworzy podstawy do przeprowadzenia restrukturyzacji działalności - powiedział Marek Tombarkiewicz, dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".
- Trzeba rozróżniać rentowność prowadzonej działalności od zobowiązań, głównie z lat ubiegłych, ale to szczegóły. Rozpoczęliśmy wycenę wysokospecjalistycznych procedur medycznych, która posłuży za podstawę do zmian taryf. Mam nadzieję, że zmian na lepsze - przyznał Tombarkiewicz w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".

- Pracujemy nad tym, jak wyjść z tej niekorzystnej sytuacji finansowej, zobowiązania krótkoterminowe zamieniamy na długoterminowe, ale jednocześnie prowadzimy remonty i projekty rozwojowe, zaniedbane przez ostatnie lata. Stawiamy bardzo na rozwój badań klinicznych w naszymi instytucie - wyjaśnił Marek Tombarkiewicz

Dyrektor potwierdził, że ma 79 milionów złotych długu
Tombarkiewicz przyznał w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia" w czerwcu 2018 roku, że zobowiązania krótko- i długoterminowe Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji wynosiły ponad 79 mln zł.

Przeczytaj także: "Tombarkiewicz: Oddłużmy instytuty" i "1 203 286 467 złotych długu, czyli instytuty to kolosy na glinianych nogach1 203 286 467 złotych długu, czyli instytuty to kolosy na glinianych nogach".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2019 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe