Naczelna Izba Lekarska/Karolina Bartyzel

Uchwalenie KEL świętem samorządowej demokracji

Udostępnij:

Zmiany w Kodeksie Etyki Lekarskiej wprowadzone podczas Nadzwyczajnego XVI Krajowego Zjazdu Lekarzy były bardzo oczekiwane i zostały przyjęte po długiej i merytorycznej dyskusji. Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Łukasz Jankowski podkreślił, że uchwalenie znowelizowanej wersji KEL jest historycznym momentem.

Prace
18 maja – podczas Nadzwyczajnego XVI Krajowego Zjazdu Lekarzy – delegaci procedowali propozycje zmian do Kodeksu Etyki Lekarskiej.

Zgłoszono ponad 50 poprawek – między innymi mających na celu dostosowanie kodeksu do zmieniających się realiów medycznych i postępującej cyfryzacji ochrony zdrowia. Wśród nowości znalazły się wytyczne dotyczące stosowania nowoczesnych technologii w praktyce lekarskiej, zalecenia odnośnie do korzystania z mediów społecznościowych przez lekarzy.

– Niemal 90 proc. delegatów poparło nowelizację i przyjęło Kodeks Etyki Lekarskiej. To dowód, że lekarze potrafią wspólnie działać w imię wyższych wartości i zasad etycznych. Dziękuję wszystkim, którzy poparli te zmiany, i wierzę, że będą one służyć dobru pacjentów oraz podniesieniu standardów zawodu lekarza. Jedność i solidarność lekarzy w tych kwestiach jest niezwykle ważna, dlatego jestem dumny z naszego samorządu i jego skuteczności – skomentował po obradach prezes NRL.

– Uchwalenie znowelizowanej wersji KEL jest historycznym momentem i świętem samorządowej demokracji – stwierdził.

Efekty
24 maja KEL opublikowano na stronie internetowej izby.

Udostępniamy dokument.Przeczytaj także: „Medycyna asekuracyjna szkodzi – pora na zmianę”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.