Urban szefem samorządu lekarskiego na Śląsku. Pokonał Hamankiewicza

Redaktor: Bartłomiej Leśniewski
|
Źródło: BL, Dziennik Zachodni
Tadeusz Urban został nowym szefem Śląskiej Izby Lekarskiej. Pokonał w starciu Macieja Hamankiewicza, obecnego szefa Naczelnej Rady Lekarskiej.
- Decyzją delegatów na XXXVIII Okręgowy Sprawozdawczo-Wyborczy Zjazd Lekarzy Śląskiej Izby Lekarskiej jej nowym prezesem na ósmą kadencję został wybrany doktor Tadeusz Urban, natomiast funkcję okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej powierzono doktorowi Stefanowi Kopoczowi – pisze „Dziennik Zachodni”.

Urban zdecydowanie pokonał starającego się o powrót na stanowisko doktora Macieja Hamankiewicza, obecnego szefa Naczelnej Rady Lekarskiej, któremu kończy się „centralna” kadencja.

Dr n.med. Tadeusz Urban jest absolwentem Śląskiej Akademiia Medycznej w Katowicach, specjalistą drugiego stopnia z zakresu położnictwa i ginekologii. Od 1986 r. związany zawodowo ze Szpitalem Specjalistycznym Nr 2 w Bytomiu: Kolejno był zastępca ordynatora Oddziału Położniczo-Ginekologicznego (listopad 1994 r.), dyrektorem do spraw lecznictwa (od 2001 od 2008 roku), ordynatorem w/w Oddziału (czerwiec 2004 r. do nadal).

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.