Wyślij
Udostępnij:
 
 

Waldemar Gujski: Dobry menedżer powinien zarabiać dużo

Źródło: KL, Prawo.pl
Autor: Krystian Lurka |Data: 06.02.2019
 
 
- Jestem zwolennikiem bardzo dobrego płacenia menedżerom, bo nam się to wszystkim opłaca. Firmy kwitną, ludzie mają zatrudnienie, państwo otrzymuje podatki, a ZUS składki - przyznał adwokat Waldemar Gujski z kancelarii Gujski, Zdebiak Kancelaria Adwokacko-Radcowska.
- Czy mam na myśli też sektor prywatny? Tak, te same reguły powinny obowiązywać w sferze prywatnej, jak i publicznej. Odniosę się do istoty kontraktu menedżerskiego, czyli płacenia za wyniki. Jeśli masz wyniki, masz dobrą pensję. To się opłaca gospodarce narodowej, pracownikom, a w konsekwencji nam wszystkim. Trzeba dobrze płacić dobrym menedżerom. Jeśli prezes spółki osiąga bardzo dobre rezultaty ekonomiczne, to nam się to po prostu opłaca - powiedział Gujski w rozmowie z "Prawo.pl".

Piotr Warczyński o wynagrodzeniu wiceministra
"Menedżer Zdrowia" w lutym 2017 roku rozmawiał Piotrem Warczyńskim o tym, dlaczego odszedł z Ministerstwa Zdrowia.

- Byłem wiceministrem, który dostawał co miesiąc wynagrodzenie nieprzekraczające 7 tys. zł. Dla osoby, która ukończyła trudne studia, uzyskała stopień naukowy, ma na swoim koncie pięć dodatkowych fakultetów i wieloletnie doświadczenie zawodowe, zarobki w tej wysokości nie są satysfakcjonujące. Przez ponad trzy lata bycia ministrem wydałem wszystkie swoje oszczędności i zorientowałem się, że za jakiś czas nie będę w stanie spłacać rat kredytu wziętego na codzienne życie - powiedział Warczyński w rozmowie z "Menedżerem Zdrowia".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.