Wyślij
Udostępnij:
 
 
Ministerstwo Zdrowia

Waldemar Kraska: Personel medyczny jest zaangażowany

Źródło: PAP
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 15.10.2020
 
 
– Jestem lekarzem i wiem, że lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni są od samego początku na sto procent zaangażowani w walkę z koronawirusem – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, odnosząc się do wypowiedzi wicepremiera Jacka Sasina o niechęci części personelu medycznego do pracy.
Wiceminister Kraska cytowany przez Polską Agencję Prasową podziękował za zaangażowanie pracowników medycznych.

– Jest okazja do podziękowania wszystkim medykom za ich ciężką pracę – to nie tyko wysiłek fizyczny, ale duża odpowiedzialność psychiczna i narażanie siebie i swoich bliskich na zakażenia. Pracujemy w trudnych warunkach. Jesteśmy narażeni na infekcję, jesteśmy ludźmi, tak samo możemy zachorować. Niestety, część moich koleżanek i kolegów z tego powodu COVID-19 zmarło – przyznał wiceminister zdrowia.

– Wiem, że służba zdrowia stanie na wysokości zadania. Jesteśmy do tego mocno przygotowani i zdesperowani, by pomagać Polkom - powiedział wiceminister.

Przeczytaj także: „Andrzej Matyja żąda przeprosin od wicepremiera” i „Wicepremier Sasin: Część lekarzy nie chce wykonywać obowiązków”.

Zachęcamy do polubienia profilu „Menedżera Zdrowia” na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe