Archiwum

Wiceminister Demkow?

Udostępnij:
Urszula Demkow – współpracująca z Szymonem Hołownią – potwierdza „Menedżerowi Zdrowia”, że jest jedną z kandydatek na wiceministra zdrowia.
17 grudnia – pewne jest to, że prof. Demkow, szefowa zespołu medycznego Polski 2050 Szymona Hołowni, która na co dzień jest kierownikiem Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Immunologii Klinicznej Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, jest nominowana przez minister zdrowia Izabelę Leszczynę do pracy w resorcie.

Czy zostanie wiceministrem?

To zależy od premiera Donalda Tuska.

Polityk w ciągu kilku dni ma podjąć decyzję.

O kandydatce
Urszula Demkow urodziła się w 1962 r. w Bielsku-Białej – jest ekspertką w dziedzinie immunologii.

Dyplom I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie uzyskała w 1987 roku, stopień doktora nauk medycznych otrzymała w 1993 roku – na podstawie pracy „Wpływ leków stosowanych w chemioprofilaktyce gruźlicy na wybrane parametry układu odpornościowego w badaniach in vitro i in vivo”, a doktora habilitowanego w 2004 r. – dzięki rozprawie „Odpowiedź humoralna na antygeny prątka w różnych postaciach gruźlicy i jej wartość diagnostyczna”. Nominację profesorską odebrała 22 listopada 2010 r.

Przeczytaj także: „Konieczny w ministerstwie Leszczyny”, „Co dalej z wiceministrem Miłkowskim?” i „Izabela Leszczyna zaprzysiężona”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.