Grzegorz Skowronek/Agencja Wyborcza.pl

Więcej lekarzy – tak, ale... ►

Udostępnij:
– Docierają do nas informacje świadczące o tym, że poziom nauczania na niektórych uczelniach kształcących lekarzy odbiega od standardu, jaki jest oczekiwany. Skontrolujemy to. Ocena pewnie będzie dość krytyczna – mówił wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.
Poseł Agnieszka Kłopotek z Polskiego Stronnictwa Ludowego podczas posiedzenia sejmowej Komisji Finansów Publicznych zwróciła się z pytaniem o to, co z kierunkami lekarskimi powstałymi na uczelniach w 2023 r. mimo negatywnej opinii Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Odpowiedział jej wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny.

Zaczął od przypomnienia.

– Uczelnie, o których mówimy, nie są powoływane przez ministra zdrowia, ale ministra nauki – i to Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego jest i będzie najważniejsze w ocenie poziomu kształcenia i tego, co się dzieje w tych szkołach. Oczywiście, będziemy współpracować, ale decyzje będą zapadały w resorcie nauki – zapowiedział.

Potem było o standardach.

– Mogę powiedzieć, że docierają do nas informacje świadczące o tym, że poziom nauczania na niektórych uczelniach odbiega od standardu, jaki jest oczekiwany. Skontrolujemy to. Ocena pewnie będzie dość krytyczna, ale należy pamiętać, że specjalistów brakuje i sama idea zwiększenia naboru na studia oraz doprowadzenia do tego, aby w ten sposób wzrosła ich liczba, jest właściwa – podkreślił Konieczny.

Fragment posiedzenia, które odbyło się 4 stycznia, do obejrzenia poniżej.Posiedzenie w całości dostępne jest na stronie internetowej: www.sejm.gov.pl/509967.

Przeczytaj także: „Co z nowo powstałymi uczelniami medycznymi?” i „Weryfikacja nowych uczelni lekarskich”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.