Wielkie roszady na stanowiskach konsultantów krajowych

Udostępnij:
Przez ostatnie kilka miesięcy wykaz konsultantów krajowych zmieniał rzadko i nieznacznie. Do czasu. W ostatnich dniach minister zdrowia powołał czterech nowych konsultantów. Wśród nich prof. Wiesława Jędrzejczaka.
Prof. Wiesław W. Jędrzejczak jest wybitnym specjalistą z Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych WUM. Został konsultantem krajowym w dziedzinie hematologii. To powrót cenionego i… lubianego profesora na to stanowisko. Od lat ma ugruntowaną opinię największego polskiego autorytetu w dziedzinie hematologii. (Więcej przeczytaj w tekście: Nowy konsultant krajowy w dziedzinie hematologii).

Nowym konsultantem w dziedzinie nefrologii został prof. Ryszard Gellert na co dzień pracujący w Szpitalu Bielańskim im. ks. J. Popiełuszki w Warszawie. Członek towarzystw naukowych w tym m.in.: Polskiego Towarzystwa Nefrologicznego i Polskiego Towarzystwa Intensywnej Terapii Interdyscyplinarnej (członek-założyciel).

Prof. Jarosław Czubak z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku został konsultantem krajowym w dziedzinie ortopedii i traumatologia narządu ruchu.Nowy konsultant to światowej sławy autorytet w dziedzinie chirurgii stawu biodrowego. Specjalizuje się w rekonstrukcyjnych operacjach stawów biodrowych zagrożonych przedwczesnymi zmianami zwyrodnieniowymi.

Konsultantem krajowym w dziedzinie fizjoterapii został prof. Jan Szczegielniak ze Szpitala Specjalistycznego MSW w Głuchołazach. Nowy konsultant jest z nim związany od początku kariery zawodowej. Prof. Szczegielniak jest autorem i współtwórcą ponad 70 publikacji z zakresu rehabilitacji oraz 6 pozycji zwartych z dziedziny fizjoterapii. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się wokół tematyki związanej z fizjoterapią w chorobach wewnętrznych.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.