Wyślij
Udostępnij:
 
 

Wystawią receptę. Sugerują współpłacenie i ulgę za korzystanie z prywatnej opieki

Autor: Krystian Lurka |Data: 18.06.2019
 
 
Ponad rok temu resort powołało zespół ekspertów reprezentujących pacjentów, naukowców, dyrektorów, lekarzy i przedstawicieli NFZ. Podczas debat "Wspólnie dla Zdrowia" zastanawiali się, jakie są problemy systemu opieki zdrowotnej i jak jest rozwiązać. Wnioski? Pomóc mogą współpłacenie za wizyty u lekarza i ulga podatkowa za korzystanie z prywatnej opieki. Eksperci o szczegółach powiedzą we wtorek (25 czerwca) w Warszawie.
Jakie są wnioski z debat "Wspólnie dla Zdrowia"? "Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do informacji, z których wynika, że:
- niemal 90 proc. specjalistów jest za tym, żeby wprowadzić możliwości prywatnej, dobrowolnej dopłaty do świadczenia gwarantującego wyższy standard usługi medycznej, na przykład do soczewki innej jakości w operacji zaćmy,
- 74 proc. ekspertów uważa, że wprowadzenie dobrowolnych ubezpieczeń dodatkowych, które zwiększyłyby dostęp do bardziej nowoczesnych czy trudniej osiągalnych świadczeń, to dobry pomysł,
- niemal 65 proc. ekspertów twierdzi, że dobrze byłoby wprowadzić minimalną opłatę za wizytę u lekarza, na przykład 10 zł.

Rekomendacje rady społecznej wypracowane po narodowej debacie "Wspólnie dla Zdrowia" będą przedstawione we We wtorek (25 czerwca) w Gmachu Fizyki Wydziału Politechniki w Warszawie w czasie ostatnia konferencja w ramach debaty "Wspólnie dla Zdrowia", będą podstawą strategii, nad którą pracuje resort.

Na konferencję można się rejestrować poprzez stronę: www.wspolniedlazdrowia.com/formularz-zgloszeniowy.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że wkrótce prześle "Menedżerowi Zdrowia" wyjaśnienia dotyczące informacji.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe