Tomasz Paczos/Senat

Zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów już wkrótce ►

Udostępnij:
– Ministerstwo Zdrowia jest zdeterminowane, aby wprowadzić zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów – powiedział w Senacie wiceminister zdrowia Wojciech Konieczny, dodając, że „bez tego zatrzymamy się na rozwiązaniach, które będą obchodzone”.
19 marca odbyło się posiedzenie połączonych Komisji Zdrowia oraz Klimatu i Środowiska, dotyczące wpływu e-papierosów na zdrowie i środowisko.

Resort zdrowia reprezentował Wojciech Konieczny.

– Projekt dotyczący zakazu jest przygotowywany. Może trafić do konsultacji społecznych w najbliższych tygodniach – poinformował wiceminister, dodając, że „ograniczenia będą wymagały mniej więcej półrocznego okresu notyfikacji w Unii Europejskiej”.

– Ministerstwo Zdrowia jest zdeterminowane – podkreślił.

Co z produktami bez tytoniu?
Debata dotyczyła dwóch spraw – urządzeń, które zawierają tytoń, czyli wyrobów tytoniowych, oraz tych, w których tytoniu nie ma. W przypadku pierwszych stosowana jest ustawa tytoniowa, a drugich jedynie przepisy o ogólnym bezpieczeństwie produktów.

– W tym drugim przypadku opracowywany jest akt prawny wdrażający dyrektywę unijną o aromatyzowanych papierosach elektronicznych, która miała być wprowadzona w kraju najpóźniej w listopadzie – poinformował Wojciech Konieczny.

Fragment posiedzenia do obejrzenia poniżej.
Rozmowy w całości dostępne na stronie internetowej: www.senat.pl/11KZ8KKS71.

Przeczytaj także: „Zakaz sprzedaży e-papierosów”.

 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.