Wyślij
Udostępnij:
 
 
Twitter/PiS

Zapowiedzieli wzrost płacy minimalnej, fundusz modernizacji szpitali i stypendia

Autor: Krystian Lurka |Data: 08.09.2019
 
 
Podczas sobotniej konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że od 1 stycznia 2020 roku płaca minimalna wyniesie 2,6 tys. zł, w 2021 ma to być 3 tys. zł, a w 2023 – 4 tys. zł. Dla zarządzających szpitalami to kłopot. Skąd mają wziąć pieniądze dla pracowników? Nie wiadomo, nie mówiono o wzroście wydatków publicznych na zdrowie, ani o finansowanie podwyżek. Premier Mateusz Morawiecki obiecał za to uruchomienie funduszu modernizacji szpitali i przychodni, a była premier Beata Szydło stypendia dla zawodów medycznych.
- Tworzymy fundusz modernizacji placówek służby zdrowia, modernizacji szpitali - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Na początek w wysokości 2 miliardów złotych. Potrzeby są ogromne – dodał Morawiecki, a była premier Beata Szydło obiecała stypendia dla zawodów medycznych.

- Od 2015 r. zwiększamy nakłady na opiekę zdrowotną. Ale potrzebne są również kadry, dlatego uruchomimy system stypendialny dla młodych, którzy chcą pracować w służbie zdrowia. Pojawi się też nowy zawód asystenta medycznego. Zostanie wzmocniona ambulatoryjna opieka medyczna – powiedziała Szydło.

Przeczytaj także: "Gałczyńska-Zych: Tak źle w służbie zdrowia jeszcze nie było".

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia i obserwowania kont na Twitterze i LinkedInie: www.twitter.com/MenedzerZdrowia i www.linkedin.com/MenedzerZdrowia.
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe