Wyślij
Udostępnij:
 
 

Zbigniew Król: Rozporządzenie o refundacji profilaktycznej mastektomii jeszcze w tym roku

Źródło: KL, Rządowe Centrum Legislacji, Sejm
Redaktor: Krystian Lurka |Data: 08.12.2018
 
 
- Rozporządzenie dotyczące profilaktycznej mastektomii chcemy wysłać do Rządowego Centrum Legislacji w przyszłym tygodniu, z terminem wejścia w dniu podpisania - poinformował wiceminister Zbigniew Król.
Wiceminister zdrowia wypowiedział się o projekcie rozporządzenie w Sejm. Odpowiedział na pytania posłów. Ewa Kołodziej, Marek Hok i Mirosława Nykiel spytali o termin wprowadzenia rozporządzenia regulującego zasady refundacji profilaktycznej mastektomii u kobiet z grupy bardzo wysokiego i wysokiego ryzyka zachorowania na nowotwór piersi, jako świadczenia gwarantowanego.

- Rozporządzenie dotyczące profilaktycznej mastektomii chcemy wysłać do Rządowego Centrum Legislacji w przyszłym tygodniu, z terminem wejścia w dniu podpisania - powiedział wiceminister zdrowia. Dodał: - NFZ jest przygotowany do tego, żeby szybko przygotować zarządzenie.

Kilka słów o projekcie rozporządzenia
Projekt wprowadzi zmiany do rozporządzenia ministra z 22 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego przez dodanie do wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego, nowych świadczeń opieki zdrowotnej, które zostały zakwalifikowane jako świadczenia gwarantowane, to jest:
- profilaktyczna mastektomia u kobiety z grupy bardzo wysokiego i wysokiego ryzyka zachorowania na nowotwór złośliwy piersi,
- wszczepienie lub wymiana całkowicie podskórnego kardiowertera-defibrylatora.

Przedmiotowy projekt uwzględni również zmianę zakresu wskazań do zastosowania terapii protonowej nowotworu zlokalizowanego poza narządem wzroku.

Projekt rozporządzenia jest do przeczytania na stronie Rządowego Centrum Legislacji w zakładce: "Projekt rozporządzenia ministra zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia szpitalnego".
 
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.