Znaczenie leasingu w służbie zdrowia będzie rosło

Udostępnij:
Nowe badania podkreślają rosnącą rolę leasingu i wynajmu w służbie zdrowia. Pozakredytowe narzędzia finansowania umożliwiają placówkom na całym świecie nabywanie i modernizację sprzętu.
68 proc. dostawców wyposażenia medycznego uważa, że w ostatnich 2 latach zapotrzebowanie na nowoczesne metody finansowania sprzętu wzrosło zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Znalazło to odbicie w światowym wzroście sprzedaży wyposażenia realizowanej poprzez takie narzędzia finansowe, jak leasing i wynajem (6,9 proc. w skali roku). Niemal dwie trzecie badanych sądzi także, że w najbliższych dwóch latach zapotrzebowanie będzie nadal wzrastać.

Zdaniem respondentów, zasadniczą zmianą w sposobie myślenia wśród specjalistów do finansowania w medycynie jest odwrót od kupowania sprzętu i przyjmowanie strategii, które umożliwiają dostęp do wyposażenia poprzez pokrywanie kosztów eksploatacji. W wypadku placówek posiadających umowy na finansowanie z pieniędzy publicznych takie rozwiązania są nie tylko tańsze, ale także korzystne z punktu widzenia zarządzania, ułatwiając przewidzenie całkowitego kosztu posiadania (TCO, total cost of ownership) i uzyskanie zwrotu poniesionych nakładów.

Aby zidentyfikować trendy na rynku, wiosną tego roku na zlecenie Siemens Financial Services przeprowadzono badanie, którym objęto 40 największych światowych producentów sprzętu medycznego, odpowiadających za trzy czwarte rynku. Więcej informacji w pełnym raporcie z badań.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.