Specjalizacje, Kategorie, Działy
Archiwum

Dr Sarzyńska-Długosz o tym, jakie są w Polsce możliwości rehabilitacji poudarowej ►

Udostępnij:
Jaką formę rehabilitacji powinien otrzymać pacjent, a jakie są rzeczywiste możliwości w naszym kraju? Z jakimi problemami w tym kontekście mierzą się pacjenci, ich rodziny i lekarze? Na te pytania odpowiada dr hab. n. med. Iwona Sarzyńska-Długosz, kierownik oddziału Rehabilitacji Neurologicznej II Kliniki Neurologii IPiN w Warszawie.
– Organizacja rehabilitacji neurologicznej w warunkach polskich ma pewne kruczki, których nieznajomość powoduje, że pacjent nie może skorzystać z leczenia poudarowego – mówi dr Sarzyńska-Długosz.

Ekspertka w swoim wykładzie omawia m.in. czynniki wpływające na długoterminowe rokowanie po udarze mózgu, profilaktykę wtórną udaru, problemy funkcjonalne, rekomendowany zakres opieki po udarze, zapotrzebowanie i formy rehabilitacji, kryteria kwalifikacji do kompleksowego programu rehabilitacji szpitalnej, opieki instytucjonalnej oraz opieki w warunkach ambulatoryjnych.Wykład „Udar mózgu – wypis ze szpitala i co dalej?” został zaprezentowany podczas VII Ogólnopolskiej Konferencji Pułapki w Neurologii zorganizowanej przez wydawnictwo Termedia.

 
facebook linkedin twitter
© 2023 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.