Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Zapraszamy na XXIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Neurologicznego!

Autor: Iwona Konarska |Data: 01.07.2021
 
 
To, co najwartościowsze i najaktualniejsze w neurologii, zaprezentowane zostanie w czasie trzydniowego zjazdu. Polskie autorytety, goście zagraniczni i zasada "nie ma pytań bez odpowiedzi" - te trzy zapowiedzi znakomicie obrazują obrady.
A oto najważniejsze fakty: Debata zorganizowana online będzie się odbywać od 15 do 18 września. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest prof. Konrad Rejdak, przewodniczącymi Komitetu Naukowego – prof. Jarosław Sławek i prof. Konrad Rejdak, czyli prezes PTN i prezes elekt.

Panorama tematów będzie bardzo obszerna. COVID-19 spowodował, że neurologia stała się jedną z ważniejszych dziedzin medycyny. Neurolodzy są słuchani w skupieniu. Pytanie brzmi, czy wykorzystają ten czas? Program zjazdu pozwala przypuszczać, że tak.

Neurologia, z dziedziny uważanej za hermetyczną, dla wybranych, skupiającej się na subtelnościach mózgu, stała się dziedziną przenikającą inne. Także czas, gdy próbowano ją zaszufladkować w pobliżu geriatrii, już minął. Chorują pacjenci w różnym momencie życia, choć oczywiście problemy wieku podeszłego mają swoją specyfikę. W tej sytuacji zjazd chce utrwalić przekonanie, że neurologią podszyte są i inne choroby, że potrafi się ona też z nimi zazębiać. Dlatego jest tak ważna. COVID-19 dobitnie to pokazał, a neurolodzy, także w trakcie tego zjeźduy, mają szczególny czas, by zaprezentować wszystkie dokonania i plany badawcze związane ze swoją dziedziną medycyny.

Odległe skutki neurologiczne COVID-19 – jak bardzo są trwałe i niebezpieczne, jakie mamy leki, jakich poszukujemy? Kolejne pytania wynikające z programu zjazdu to: Postęp w leczeniu chorób mózgu – kroki milowe czy mozolne posuwanie się do przodu?; Choroba Parkinsona – jakie mamy nowe możliwości leczenia? Oto niektóre tematy.

Każdego dnia uczestnicy mogą słuchać wykładów w trzech wirtualnych salach. Przykład jednego dnia to – zaburzenia snu, neuroonkologia i terapia padaczki, kolejnego – choroby naczyniowe, pozapiramidowe oraz nerwowo-mięśniowe.

W trakcie zjazdu prof. Jarosław Sławek i prof. Konrad Rejdak wygłoszą dwa wykłady o „naj”. Prof. Sławek – „Najważniejsze postępy w leczeniu chorób mózgu w latach 2017-2020” a prof. Rejdak -„Zastosowanie najnowszych technologii w neurologii”.

Nowością są sesje zagraniczne, które pozwolą zrozumieć, jakie doświadczenia wykładowców warto zaszczepić w Polsce. Co my możemy przekazać Europie?

Zjazd towarzystwa naukowego to także czas na prezentację sytuacji i potrzeb danej dziedziny medycyny jako elementu większej układanki, ochrony zdrowia. Będzie to znakomita okazja do omówienia jej reformy i zastanowienie się, jakie działania decydentów są pilne i niezbędne. Pomocna na pewno będzie Biała Księga Neurologii, w której spisano trudne tematy i inspirujące rozwiązania. Jej prezentacja odbędzie się właśnie podczas zjazdu.

To, co najwartościowsze w neurologii, czeka na uczestników.

Zapraszamy do obejrzenia zaproszenia prof. Konrada Rejdaka i gości zagranicznych, którzy już zapowiadają swoje wystąpienia na zjeździe - prof. Tima von Oertzena oraz prof. László Vécse.

 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe