SPECJALIZACJE ONKOLOGIA
 
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Anna Sobecka apeluje o stworzenie rejestru operacji onkologicznych
 
Działy: Aktualności
- Nie prowadzi się w Polsce rejestru wykonywanych operacji onkologicznych. A ich wprowadzenie pozwoliłoby lepiej ocenić jakość leczenia i zarządzać przeznaczonymi na nie pieniędzmi - twierdzi posłanka Prawa i Sprawiedliwości.
- Anna Sobecka zapytała ministra zdrowia czy resort podejmie się utworzenia rejestru operacji onkologicznych. W jej opinii utworzenie takiego rejestru pozwoliłoby lepiej zarządzać całym systemem opieki nad chorymi - informuje "Nasz Dziennik" i cytuje posłankę: - Taki rejestr jest niezbędny ponieważ obecnie nie ma koniecznych informacji o skuteczności i jakości leczenia onkologicznego w Polsce.

"Nasz Dziennik" przypomina, że funkcjonuje wprawdzie Krajowy Rejestr Nowotworów, ale jest to rejestr populacyjny, którego celem jest pokazanie, ilu Polaków choruje na raka i jaka jest dynamika wzrostu tych zachorowań.

Zachęcamy do polubienia profilu "Menedżera Zdrowia" na Facebooku: www.facebook.com/MenedzerZdrowia/ i obserwowania konta na Twitterze: www.twitter.com/MenedzerZdrowia.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2018 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe