ONKOLOGIA
Leczenie bólu
 
Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner kategorii
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Dr Aleksandra Ciałkowska-Rysz: Tematyka Zjazdu Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej pomoże w codziennej praktyce

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 05.06.2017
 
 
W dniach 8-10 czerwca w Elblągu odbędzie się Zjazd Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej. Podczas ponad dziesięciu sesji tematycznych uczestnicy będą mogli wysłuchać wielu wykładów ekspertów z Polski oraz zaproszonych gości z zagranicy. W programie znalazły się także prezentacje prac zgłoszonych w formie wystąpień ustnych oraz sesja plakatowa.
Tematyka zjazdu obejmuje wszystkie zagadnienia bliskie medycynie paliatywnej, w szczególności leczenie bólu.

Wielu pacjentów trafiających do specjalisty medycyny paliatywnej cierpi z powodu bólu, stąd uczestnikom zaproponowano szeroki wybór tematów związanych z tym zagadnieniem. Organizatorzy stawiają na przekazanie najnowszych doniesień naukowych oraz wymianę doświadczeń lekarzy medycyny paliatywnej. Choć wytyczne i rekomendacje Europejskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej dotyczące leczenia bólu zostały już opublikowane wcześniej i były już prezentowane w tym środowisku , to jednak warto porozmawiać o nich w kontekście własnej praktyki lekarskiej.

- Chcemy pomóc w codziennej praktyce lekarskiej, ponieważ lekarze medycyny paliatywnej stają na co dzień przed wieloma wyzwaniami z obszaru etyki, kontroli objawów w tym leczeniu bólu– mówi dr Aleksandra Ciałkowska – Rysz, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Zjazdy Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej odbywają się co trzy lata. W tym roku będzie to już piąty zjazd towarzystwa.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2021 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe