Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
123RF

EMA rekomenduje zarejestrowanie kapmatynibu w terapii NDRP z mutacją w genie MET

Źródło: opr. Katarzyna Stencel
Redaktor: Monika Stelmach |Data: 24.05.2022
 
 
Tagi: kapmatynib, NDRP, EMA
EMA wydała pozytywna opinię dotyczącą dopuszczenia do obrotu kapmatynibu we wskazaniu leczenia chorych na zaawansowanego niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP) z obecnością mutacji omijającej („skaczącej”) w genie MET.
Kapmatynib dostępny będzie w tabletkach po 150 mg i 200 mg. Zastosowanie kapmatynibu przynosi korzyści w zakresie odsetka odpowiedzi oraz czasu trwania odpowiedzi na leczenie u chorych z obecnością mutacji omijającej („skaczącej”) w genie MET.

Najczęstsze działania niepożądane obejmują obrzęki obwodowe, nudności, zmęczenie, wymioty, duszność oraz zmniejszenie apetytu. Pełne wskazanie do zastosowania kapmatynibu obejmuje leczenie dorosłych chorych na zaawansowanego NDRP z obecnością mutacji omijającej („skaczącej”) w genie MET, u których doszło do niepowodzenia leczenia pochodnymi platyny i/lub immunoterapii. Szczegółowe wskazania do zastosowania kapmatynibu zapisane będą w Charakterystyce Produktu Leczniczego.

Opracowanie: dr n. med. Katarzyna Stencel

 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2022 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.