Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 
Pixaby

EMA: trastuzumab emtanzyna w leczeniu uzupełniającym HER2+ raka piersi

Źródło: Katarzyna Stencel
Autor: Marta Koblańska |Data: 03.01.2020
 
 
Komitet do Spraw Produktów Leczniczych u Ludzi (ang. Committee for Medicinal Products for Human Use, CHMP) Europejskiej Agencji Leków (ang. European Medicines Agency, EMA) zaleciła rozszerzenie wskazań rejestracyjnych do zastosowania produktu leczniczego trastuzumab emtanzyna (Kadcyla). Nowe wskazanie rejestracyjne obejmuje zastosowanie trastuzumabu emtanzyny w monoterapii leczeniu uzupełniającym dorosłych chorych na HER2+ wczesnego raka piersi z obecnością choroby resztkowej w piersi/lub węzłach chłonnych po leczeniu indukcyjnym chemioterapią opartą na taksanach w skojarzeniu z lekami anty-HER2.
Ponadto trastuzumab emtanzyna jest wskazany w monoterapii w leczeniu dorosłych chorych na HER2+, nieoperacyjnego, miejscowo zaawansowanego lub przerzutowego raka piersi, którzy uprzednio otrzymywali trastuzumab i taksany, w monoterapii bądź w skojarzeniu.

Chora/chory powinien uprzednio otrzymać:
- wcześniejsze leczenie miejscowo zaawansowanego lub przerzutowego raka piersi lub
- stwierdzono nawrót choroby w trakcie lub w ciągu sześciu miesięcy od zakończenia leczenia uzupełniającego.
Szczegółowe wskazania do zastosowania produktu leczniczego trastuzumab emtanzyna (Kadcyla) opublikowano w uaktualnionej Charakterystyce Produktu Leczniczego, która dostępna jest we wszystkich oficjalnych jezykach Unii Europejskiej.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe