Specjalizacje, Kategorie, Działy
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Eksperci rozstrzygną spór w sprawie leczenia przewlekłej białaczki limfocytowej?

Źródło: OnkoCafe/MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 12.12.2019
 
 
Organizacje pacjenckie alarmują, że zwiększenie dostępności jednego z leków na przewlekłą białaczkę limfocytową przy jednoczesnym pominięciu innego zaspakaja potrzeby wybranej grupy pacjentów. Tymczasem resort zdrowia zapewnia, że zadbał o interes wszystkich chorych. Jak jest naprawdę?
O wyjaśnienie tej kwestii prosi Anna Kupiecka, prezes zarządu OnkoCafe. Kupiecka docenia fakt refundacji leków niezbędnych w leczeniu chorób hematologicznych, co, jej zdaniem świadczy o dobrej współpracy klinicystów, organizacji pacjenckich i resortu zdrowia, z drugiej jednak strony zastanawia się, czy rzeczywiście finansowanie wszystkich ważnych terapii znalazło zrozumienie w Ministerstwie Zdrowia.

Pacjenci są zdezorientowani, bo choć uzyskują oficjalne informacje, że każdy może skorzystać z leczenia nowym, refundowanym lekiem ze względu na rozszerzenie wskazań do jego stosowania, to lekarze wskazują, że tak nie jest. Dlatego zdanie konsultant krajowej w dziedzinie hematologii prof. Ewa Lech-Marańdy oraz opinia prof. Iwona Hus byłyby wskazane.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe