Specjalizacje, Kategorie, Działy
Partner serwisu
Wyślij
Udostępnij:
 
 

Muzyka o męskich problemach zachęci do wizyty u urologa? Prof. Piotr Chłosta o EndoPower

Źródło: MK
Autor: Marta Koblańska |Data: 08.12.2019
 
 
Prof. Piotr Chłosta, skrzypek i chirurg udziela się w zespole rockowym EndoPower, w którym gra na gitarze. Oprócz prof. Chłosty grają w nim jeszcze urolodzy prof. Marcin Słojewski, prof. Tomasz Szydełko oraz muzyk, dyrygent i kompozytor Wojciech Stec.
Zespół nagrał dwie płyty z kompozycjami autorstwa profesorów. Pierwsza została nagrana trzy lata temu z tekstami własnymi. Druga płyta, zawiera oprócz tekstów zespół również te napisane przez Jacka Cygana i Rafała Bryndala.

- Tytuł pierwszej płyty brzmi „Skąd ta siła”, bo właśnie pomimo słusznego wieku chcemy pokazać, że jesteśmy pełni życia – mówi prof. Chłosta. Tytuł drugiej płyty to „Credo”.

Muzyki można posłuchać na YouTube oraz innych kanałach muzycznych. Muzyce towarzyszą teledyski do takich utworów jak na przykład „Credo”, „Czekam na przelew”, czy innych. Każdy może wyrazić swoją opinię o muzyce i nagranych utworach.

Jak tłumaczą muzycy-chirurdzy, utwory muszą w pewnym sensie odzwierciedlać salę operacyjną, gdzie każdy ma przyporządkowane zadanie do wykonania. Niektóre teledyski zostały nagrane w szpitalu, a tematyka nawiązuje do męskich problemów, na rzecz zwiększenia świadomości których działają profesorowie i muzycy.
 
Redaktor prowadzący:
dr n. med. Katarzyna Stencel - Oddział Chemioterapii, Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu
 
facebook linkedin twitter
© 2020 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.
PayU - płatności internetowe